پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیجلسه ویدئو کنفرانس معاون وزیر و ریاست سازمان با روسای ادارات ستادی و شهرستانها

تاریخ انتشار: 1399/06/01

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دیواندره بعنوان  نماینده مدیران راهداری شهرستان های  استان در جلسه ویدئو کنفرانس با حضور معاون وزیر و ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جادەای بود

 

 

جلسه ویدئو کنفرانس با حضور معاون وزیر و ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جادەای با موضوع پیگیری برنامه های سازمان به همراه معاونین و روسای ادارات ستادی و شهرستانها برگزار شد.

 

رئیس راهداری و حمل و نقل جادەای شهرستان دیواندره به نمایندگی از ۱۰ شهرستان استان کردستان در این جلسه در باب حوزه حمل و نقل گفت:  فعالیت های بسیار خوبی در این حوزه شامل ساماندهی وانت بارها در حال انجام است و در این راستا اولین شرکت در سطح استان نیز به ثبت رسیده است و تا به حال در حدود ۷ هزار دستگاه وانت بار نیز ثبت‌نام شده‌اند.

 

بهزاد رشیدی افزود: تداوم نظارت میدانی و سیستمی بر عملکرد حمل و نقل عمومی با توجه به حمل کالاهای اساسی از جمله حمل گندم که استان کردستان به عنوان دومین تولید کننده گندم در کشور مطرح است به صورت مستمر پیگیری میشود.ودرحال اجرا است

 

وی به فعالیت‌های انجام شده در پایانه ها اشاره کرد و گفت: در پایانه سنندج و پایانه مرزی باشماق با توجه به پروتکل های بهداشتی در خصوص ویروس کرونا داکت ضدعفونی کننده نصب شده است و  کلیه  کامیونهای داخلی و خارجی به صورت رایگان ضدعفونی  می‌شوند.

 

رشیدی در مورد مبحث راهداری نیز گفت: با توجه به کوهستانی بودن استان و هوای سردی که در زمستان استان را در بر خواهد گرفت ابتکارهای خوبی در خصوص راههاصورت گرفته که از آن جمله می‌توان به استفاده از سیمان و آهک وردمیکس برای تثبیت راه‌های روستایی نام برد.

 

وی افزود: با تهیه آسفالت گرم از مصالح رمپ (تراشه آسفالت+قیر+جوان ساز) که برای اولین بار است که در کشور انجام می‌شود حدود ۴ کیلومتر از راه‌های استان آسفالت شده است  با توجه به این‌که کردستان در احداث راههای روستایی جزو استان های  آخر ومحروم و کمتر بهرەمند  است ومیطلبد به احداث راههای روستایی در این استان که نیازی جدی بوده و نیازمند عزم و توجه ویژه سازمان میباشد.

 

رئیس راهداری و حمل و نقل جادەای شهرستان دیواندره گفت: شروع عملیات روکش حفاظتی راههای شریانی و فرعی استان شروع شده ودرحال اجرا است.

 

وی اضافه کرد: در استان جلسات متعددی با مدیریت سدها برگزار شده تا از ظرفیت سدهای استان برای نگهداری راه ها استفاده شود و خروجی این جلسات این بوده که بیش از ۲۰ کیلومتر عملیات روسازی و آسفالت راه روستایی و همچنین تامین ۱۰ کیلومتر مصالح روسازی برای مسیر های استان از جمله فعالیت‌های خوبی بود که صورت گرفت. همچنین پیشنهاد می شود از ظرفیت حوزه تاثیر سدها برای تهیه مصالح  وآسفالت در راههای سایر استان‌ها نیز استفاده شود.

 

وی افزود: در طرح ابرار نیز از ماشین آلات راهسازی استفاده خوب وبهینه ای در سطح استان می‌شود و با توجه به اینکه فصول سرد سال و در پیش داریم تمامی راهداری شهرستانها  در حال تهیه ودپوی 42  22  نمک و ماسه هستند و البته باید توجه ویژه‌ای به تهیه ماشین آلات برف روبی برای استان داشت.

 

رشیدی گفت: در تمامی شهرستانها بحث قلع و قم کردن تابلوهای غیرمجاز در سطح راه ها مطابق دستورالعمل ارسالی از سازمان با هماهنگی مدیر کل محترم راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به خوبی دنبال می‌شود و تمامی شهرستانها در در حال تلاش برای ایجاد منظری خوب و زیبا در سطح راه های استان می باشند.

درادامه از تمامی همکاران ومدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان کردستان ومعاونین و با نیان جلسه کمال تشکر وقدر دانی را نمودند.​مشخصات:
نظرات: *