پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​امكان ثبت نام غير حضوري رانندگان و مالكان وانت بار فراهم شد

تاریخ انتشار: 1398/10/23

​امكان ثبت نام غير حضوري رانندگان و مالكان وانت بار فراهم شد
روابط عمومي اداره کل  راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان کردستان
   
به منظور تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری ، امکان ثبت نام غیر حضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند، فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان  ، دکتر سید البرز حسینی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان این مطلب اظهارداشت: بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل می باشد
 وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری ، ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور ، ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان بيان كرد : با توجه به اينكه مقرر شده است تخصيص سهميه سوخت به وانت بارها بر اساس پيمايش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذيرد، لذا كليه رانندگان و مالكين وانت بار براي فعاليت در جاده هاي برون شهري بايستي اسناد حمل وانت بار ( كارت هوشمند راننده، كارت هوشمند وانت بار، بارنامه و ....) دريافت نمايند.
 حسینی افزود: براي رفاه حال متقاضيان ، امكان ثبت نام غير حضوري فراهم گرديده است ورانندگان و مالكان وانت بار كه تاكنون نسبت به دريافت كارت اقدام نكرده اند مي توانند به يكي از روشهاي ذيل نسبت به ثبت نام اقدام نمايند:
 1- ثبت نام غير حضوري با مراجعه به زير سيستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه كارت هوشمند در قسمت خدمات غير حضوري به آدرس www.smartcard.rmto.ir
2-  ثبت نام حضوري با مراجعه به مراكز مجاز صدور كارت هوشمند در استان محل سكونت خود.
 گفتني است ،جهت تسهيل ورود متقاضيان حداقل شرايط و مدارك لازم از رانندگان اخذ مي گردد . برگ سلامت جسمي و روحي، ارائه گواهي عدم اعتياد، ارائه گواهي عدم سوء پيشينه پس از ثبت نام از متقاضيان اخذ خواهد شد.
مدیرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي کردستان  اظهار داشت: هزينه صدور كارت هوشمند راننده و ناوگان هر كدام مبلغ 20 هزار تومان تعيين شده است.
وي خاطر نشان كرد: متقاضيان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان‌ و شهرستانها
 مراجعه نمايند.
 حسینی ياد آور شد :در حال حاضر كليه زير ساخت هاي لازم براي فعاليت رانندگان و ناوگان از طرف سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي فراهم بوده و از بهمن ماه سالجاري ،  سوخت ناوگان وانت بار بر اساس پيمايش ثبت شده در بارنامه تخصيص خواهد يافت. بر همين اساس به كليه رانندگان و مالكين وانت بار هاي بين شهري توصيه مي گردد هرچه سريعتر به مراكز مجاز صدور كارت هوشمند در استان محل سكونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمايند ، تا در ماههاي آتي از بابت  فعاليت حمل و نقلي و اختصاص سوخت ناوگان خود دچار مشكل نگردند.مشخصات:
نظرات: *