پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​معاون اقتصادی رئیس جمهور با ورود به کردستان مورد استقبال مسئولین استان قرار گرفت

تاریخ انتشار: 1398/08/22به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان  معاون اقتصادی رئیس جمهور عصر چهارشنبه به منظور بررسی مشکلات اقتصادی کردستان از طریق فرودگاه سنندج وارد این استان شد.
محمد نهاوندیان با همراهی جمعی از معاونین وزرا، روسای سازمان ها و نهادهای حوزه های مالی و  اقتصادی کشور به منظور ارزیابی پیشرفت طرح های توسعه ای، اقتصادی و عمرانی به استان کردستان سفر کرده است.
سفر نهاوندیان به استان کردستان سه روزه و تا جمعه ادامه دارد، بازدید از طرح‌های بازآفرینی شهری؛ بافت فرسوده و شرکت در ستاد بازآفرینی کردستان و همچنین جشن آوای ارادت از برنامه‌های وی در اولین روز سفر (چهارشنبه) به این استان است.
شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کردستان در اولین روز سفر معاون اقتصادی رئیس جمهور به این استان چندین کارگروه با حضور مسئولان کشوری در استان برگزار می‌کند که شامل کارگروه مرز  ، گمرک و تجارت، کارگروه امور مالیاتی، بیمه و تامین اجتماعی، کارگروه معدن و کارگروه بانکی است.
وی صبح پنجشنبه در سی و چهارمین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که با محوریت جمع بندی مشکلات حوزه معدن، گمرک، تجارت، امور مالیاتی، بیمه، تامین اجتماعی و بانکی برگزار می‌شود شرکت می کند.
نهاوندیان پس از شرکت در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به شهرستان دیواندره برای بهره برداری از کارخانه آب معدنی تینو و پس از آن به بانه برای بازدید از مرز سیرانبند سفر می‌کند.
نهاوندیان در روز سوم سفر (جمعه) خود نیز در همایش بهبود فضای کسب و کار در دانشگاه کردستان حضور می‌یابد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، مدیران عامل بانک‌های ملی، سپه، کشاورزی و ملت و رئیس صندوق کارآفرینی کشور، رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی نهاوندیان را در این سفر همراهی می‌کنند.


مشکلات طرح‌های سرمایەگذاری و تولیدی کردستان بررسی می‌شود
معاون اقتصادی رئیس جمهور در فرودگاە سنندج ضمن تبریک هفتە وحدت و میلاد نبی اکرم اسلام (ص) بە بیان اهداف خود از سفر بە کردستان پرداخت و گفت؛  بررسی و حل مشکلات طرح‌های سرمایەگذاری و تولیدی استان و اینکه بدانیم در سال رونق تولید چە قدم‌هایی در استان برداشتە شدە مهمترین عامل برای این سفر است.
محمد نهاوندیان ادامە داد؛ در این سفر جلسات متعددی از جملە گفتگوی دولت و بخش خصوص برگزار می شود و علاوە بر آن به دو شهرستان دیواندرە و بانە نیز سفر کرده و طرح‌های سرمایە گذاری و میزان موفقیت و پیشرفت آنها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 وی بررسی وضعیت کارگروە تسهیل و رفع موانع تولید و اقدامات و مشکلات فراروی این کارگروە را از دیگر برنامەهای سفر برشمرد و افزود؛ در این سفر جمعی از مدیران عامل بانک های کشور حضور دارند و بنا داریم بخشی از موانع بانکی را در استان برطرف کنیم.
معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین موضوع ستاد بازآفرینی شهری را حایز اهمیت دانست و اضافه کرد؛ رئیس جمهور در خصوص این ستاد و فعالیت آن تاکید ویژە دارند و ما نیز پیرو تاکیدات ایشان جلسە ستاد بازآفرینی شهری را برگزار می کنیم.
وی یادآور شد: موضوع بازآفرینی شهری برای کردستان و خصوصا شهر سنندج مهم است و تلاش می کنیم هرآنچە در توان داریم برای رونق بخشیدن بە فعالیت های تولیدی و عمران کردستان انجام دهیم.مشخصات:
نظرات: *