پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاستان کردستان ظرفیت های لازم برای کمک به توسعه کشور را دارد

تاریخ انتشار: 1398/07/18

استان کردستان ظرفیت های لازم برای کمک به توسعه کشور را دارد
سنندج - وزیر راه و شهرسازی گفت: کردستان به عنوان استانی استراتژیک می‌تواند در حوزه ترانزیت و صادرات کالا نقش موثری داشته و عاملی برای رونق اقتصادی کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان، محمد اسلامی صبح پنجشنبه در جریان سفر یک روزه خود به کردستان، در حاشیه بازدید از پروژه چهار بانده کردن گردنه صلوات آباد سنندج در جمع خبرنگاران این استان اظهار داشت: کردستان، استانی استراتژیک است که می‌تواند در بخش‌های مربوط به حوزه ترانزیت و صادرات کالا نقش موثری ایفا کند و به همین دلیل سرمایه گذاری در این حوزه و توسعه ظرفیت تزانزیت در استان را دنبال می کنیم.

وی در ادامه به اهداف سفر یک روزه خود به کردستان اشاره کرد و افزود: در این سفر وضعیت موجود راه‌های استان را با حضور مسئولان استانی پیگیری می‌کنیم و برای تسریع در پروژه‌های راه‌های مواصلاتی، روستایی و راه آهن همدان به سنندج تصمیماتی خواهیم گرفت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این سفر وضعیت بیمارستان سقز و مرز رسمی باشماق مریوان نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت، ادامه داد: برای تسریع در روند اتمام این پروژه‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

اسلامی یادآور شد: طرح ساخت راه آهن همدان - سنندج نیز موانعی دارد که بیشتر مربوط به حوزه آزادسازی مسیر است که امیدواریم مردم در بحث تملک اراضی به ما کمک کنند تا این پروژه مهم هر چه سریعتر اجرا و به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه بحث دیگر نیز هماهنگی و مطالعه پیش بینی اجرای این طرح تا داخل شهر سنندج است، بیان کرد: اجرای این خط آهن از گردنه صلوات آباد به سمت پایین و شهر سنندج، مطالب مختلف فنی دارد که امیدواریم بتوانیم آن را نهایی و وارد فاز اجرا کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از افزایش پروازهای فرودگاه سنندج به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های سفر خود به کردستان نام برد و گفت: با شرکت‌های مختلف هواپیمایی در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

اسلامی اشاره‌ای به طرح چهار بانده کردن گردنه صلوات آباد سنندج داشت و اظهار داشت: این طرح بسیار مهم بوده و تلاش می‌شود تا پایان امسال با همت پیمانکاران بخش مهمی از آن زیر بار ترافیک برود.

وی افزود: در نقاطی که امکان چهار خطه کردن وجود دارد اقدام به دیواره سازی در کنار تونل‌ها می‌کنیم در غیر این صورت، تونل های جدید در دست ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی از راه مواصلاتی سنندج ـ مریوان به عنوان یکی از راه‌های شریانی کشور نام برد و یادآور شد: امروز از این مسیر بازدید خواهیم کرد و مشکلات این مسیررابررسی می کنیممشخصات:
نظرات: *